KONTAKTY

Podlahářství Stejskal
U Cukrovaru 1767
688 01 Uherský Brod
napište nám

O nás » Tipy pro Vás
Co je dobré vědět při výběru koberce

Shrnuli jsme několik bodů, které by Vás mohli zajímat při výběru koberce:

1. Účel použití

Při výběru koberce bychom se měli zaměřit zejména na účel jeho použití. Na koberec v obývacím pokoji budeme mít zcela jistě jiné nároky než na koberec v dětském pokoji. Běžné bytové koberce slouží k nekomerčnímu použití do obytných prostor a jejich výběr není složitou záležitostí. V každém obchodě s koberci ať už kamenném nebo elektronickém byste se měli dozvědět, zda se jedná o koberec bytový či zátěžový a pak už si stačí vybrat podle barvy, vzoru, materiálu či rozměru místnosti. Zátěžové koberce jsou pak vhodné do prostor, jako jsou kanceláře, hotely, vstupní haly apod. Tyto koberce jsou oblíbené pro jejich snadnou údržbu, odolnost a dlouhou životnost.

2. Celoplošný nebo kusový koberec?

Stále více lidí se může pochlubit kvalitně opracovanou podlahovinou ve svém obydlí a také proto jsou v poslední době kusové koberce žádanější než celoplošné. Nejčastěji bývají umísťovány pod výrazné kusy nábytku, jako jsou např. konferenční stoly, pohovky, postele apod. Tip na originální a levný kusový koberec – vyberte si v našem e-shopu zbytkový koberec, jehož rozměry dle přání upravíme a profesionálně obšijeme. Velmi pěkně takto vypadají např. kusové koberce do dětského pokoje nebo pod jídelní stůl, kde není požadován příliš vysoký vlas koberce.

Mnoho lidí však dává přednost celoplošným kobercům před klasickou podlahou například pro jejich dobré akustické vlastnosti, výraznější estetické ztvárnění místnosti anebo prostě jen proto, že mají rádi chůzi po měkkém a teplém povrchu. Údržby moderních celoplošných koberců se nemusíme bát, protože nečistoty usazené hluboko ve tkanině se poměrně snadno čistí díky speciálním vláknům.

3. Barva koberce

Barva koberce je důležitým aspektem při jeho výběru, protože ovlivňuje naši náladu i vzhled celého pokoje. Pro zútulnění místnosti vybíráme zpravidla tmavší a výraznější vzory, které ale mohou místnost opticky zmenšit (pokud se jedná o celoplošný koberec). Naopak barvy světlé a nenápadné mohou místnost opticky zvětšit a osvěžit. V místnostech, které jsou orientovány na sever či západ doporučujeme používat teplé barvy, jako je hnědá, červená, oranžová apod. Naopak v místnostech orientovaných na jižní a východní stranu je vhodnější použití studených barev, jako je např. modrá nebo zelená.